Перейти на версию для слабовидящих
Размер шрифта
A A A
Цветовая схема
a
a
a
Изображения
Развернуть панель
Назад к списку

Навчальна поїздка до Німеччини 

З 27 по 31 березня, відбулася навчальна поїздка до НімеччиниКонсультативною місією ЄС в Україні (КМЄС) у рамках роботи з підготовки Національної стратегії з безпеки дорожнього руху на 2017 – 2022 рр. була організована поїздка до Німеччини з метою вивчення функціонування системи безпеки дорожнього руху, взаємодії екстрених служб та правового врегулювання зон відповідальності кожного відомства (органів місцевого самоврядування, поліції, рятувальників та ін.). 


Основною метою розробки вказаної стратегії та детального плану її виконання є зниження на 30 % смертності на дорогах нашої держави. 

Запит на напрацювання Стратегії очевидний, адже Україна лідирує за показниками смертності на дорогах! Вибір країни для навчальної поїздки теж не випадковий, Німеччина вважається країною з найвищими стандартами безпеки для проживання. 

До складу делегації увійшли народний депутат Ігор Діденко та його помічник Юлія Сівенок, начальник управління формування політики щодо Національної поліції Департаменту формування політики щодо підконтрольних Міністрові органів влади та моніторингу (МВС України) Богдан Лизогуб, начальник Патрульної поліції України Євген Жуков та його заступник Олексій Білошицький, заступник директора Департаменту превентивної діяльності національної поліції України Іван Прохоренко та заступник голови Всеукраїнської громадської організації «Громадський комітет транспортної безпеки» Антоніна Загроцька

Федеративна республіка Німеччина має інший адміністративно-територіальний устрій, але деякі підходи до організації безпеки безумовно можуть бути імплементовані у національне законодавство України, деякі напрямки в Україні вже працюють, але ситуативно або тільки в окремих регіонах, тому на загальний результат не впливають.


Так, наприклад, земля Північна-Вестфалія у рамках пілотного проекту створила центр екстреного реагування на надзвичайні події. Це виглядає приблизно так: за одним столом з моніторами збираються представники служби пожежної безпеки,ветеринарної допомоги, поліції та рятувальників. Такий підхід дозволяє оперативно приймати скоординовані рішення та мінімізувати наслідки надзвичайної події. У звичному режимі до центральної диспетчерської щорічно надходять 50 тисяч дзвінків, кожен із яких опрацьовується та фіксується у електронному вигляді. Орієнтовний час доїзду екстрених служб 11-12 хвилин! Саме тому і маємо різницю статистики у нас 70 % постраждалих гинуть на до госпітальному етапі, на відміну від інших європейських країн, де 70% доставляється у лікарню і там вживаються всі можливі заходи для порятунку. 

Статистика ДТП по Північній Вестфалії за 2016 рік на 100 тис. населення 2,9 осіб, що становить 524 особи.Серед основних факторів ДТП Міністерство внутрішніх справ Північної Вестфалії визначає: 

  • Перевищення швидкості; 
  • Вживання алкоголю та наркотиків; 
  • Нехтування пасками безпеки та дитячими автомобільними кріслами; 
  • Використання гаджетів під час керування автомобілем (планшети, смартфони…). 

При чому відзначається, що на перше місце серед причини ДТП поступово виходить саме використання гаджетів, водії відволікаються на соціальні мережі, повідомлення, дзвінки і втрачають пильність! Саме це змусило привернути увагу громадських активістів та ЗМІ до цієї проблеми. 


Спільно з поліцією вони проводять численні рекламні кампанії для профілактики та недопущення відволікання на гаджети. Варто відзначити також і той факт, що вживання алкоголю за кермом на даний момент майже не відбувається, натомість значно почастішали випадки вживання наркотиків. На це варто звернути пильну увагу, адже ми відстаємо у питаннях безпеки на багато кроків, а для прогнозування та превенції ризиків просто необхідно вивчати тенденції прогресивних у цьому питанні країн. 

Щодо навчання поліцейських навичкам надання домедичної допомоги, то цьому питанню приділяється цілий рік навчання у поліцейській академії! Тобто цей курс інтегрований до навчальної програми протягом року. У подальшому поліцейські проходять курс домедичної допомоги раз на 3 роки протягом 8-ми годин. Для порівняння, в Україні поліцейські повинні проходити навчання навичкам надання домедичної допомоги один раз на 5 років!!! Красномовно, поза всякими сумнівами… 

Проміжок часу надто великий, за цей час людина забуває більшість отриманих знань, змінюються протоколи надання допомоги… 

Вже 11 квітня заплановане засідання підкомітету Верховної Ради України з безпеки дорожнього руху. Цього разу нарада буде присвячена якраз питанням медичного забезпечення безпеки дорожнього руху, тож будемо докладати максимум зусиль для запровадження кращих практик управління надзвичайними ситуаціями та підготовки екстрених служб та усіх учасників дорожнього руху.